همان‌طور که می‌دانید، امروز شرکت سونی پشتیبانی از بازی میان پلتفرمی را رسماً تائید کرد. این قابلیت فعلاً تنها در نسخه‌ آزمایشی Fortnite فعال شده است و اجازه می‌دهد تا بازی‌بازان پلی‌اسیتشن ۴ با دارندگان کنسول‌های نینتندو سوییچ و اکس‌باکس وان بازی کنند. با این‌حال، ظاهراً بتسدا (Bethesda) تصمیم خود را تغییر نخواهد داد.

اگر به خاطر داشته باشید، پیش‌تر آقای تاد هاوارد (Todd Howard)، رئیس استودیو‌های بازی‌ سازی بتسدا، سونی را مقصر عملی نشدن بازی میان پلتفرمی در Fallout 76 می‌دانست و عقیده داشت که این شرکت به اندازه دیگر ناشرین فرست پارتی همکاری نمی‌کند. اما با توجه به توئیت جدید آقای پیت هاینز (Pete Hines) معاون بازاریابی بتسدا، همچنان برنامه‌ای برای قرار دادن بازی میان پلتفرمی در عنوان Fallout 76 وجود ندارد:

 

Fallout 76 | هیچ برنامه‌ای برای بازی میان پلتفرمی وجود ندارد

 
همان‌طور که می‌دانید، امروز شرکت سونی پشتیبانی از بازی میان پلتفرمی را رسماً تائید کرد. این قابلیت فعلاً تنها در نسخه‌ آزمایشی Fortnite فعال شده است و اجازه می‌دهد تا بازی‌بازان پلی‌اسیتشن ۴ با دارندگان کنسول‌های نینتندو سوییچ و اکس‌باکس وان بازی کنند. با این‌حال، ظاهراً بتسدا (Bethesda) تصمیم خود را تغییر نخواهد داد.اگر به خاطر داشته باشید، پیش‌تر آقای تاد هاوارد (Todd Howard)، رئیس استودیو‌های بازی‌ سازی بتسدا، سونی را مقصر عملی نشدن بازی میان پلتفرمی در Fallout 76 می‌دانست و عقیده داشت که این شرکت به اندازه دیگر ناشرین فرست پارتی همکاری نمی‌کند. اما با توجه به توئیت جدید آقای پیت هاینز (Pete Hines) معاون بازاریابی بتسدا، همچنان برنامه‌ای برای قرار دادن بازی میان پلتفرمی در عنوان Fallout 76 وجود ندارد:

Fallout 76 به دلایل متعددی از بازی میان پلتفرمی پشتیبانی نمی‌کند. من نمی‌دانم که این اتفاق خواهد افتاد یا خیر. اما به شما اطمینان می‌دهم که در حال حاضر بخشی از برنامه‌ی ما نیست؛ چراکه برروی نسخه‌ی B.E.T.A و عرضه‌ی بازی تمرکز کرده‌ایم.

قطعاً قابل درک است که شرکت بتسدا تمرکز خود را برروی عرضه‌ی Fallout 76 قرار دهد اما این موضوع باعث می‌شود تا صحبت‌های پیشین آقای هاوارد کمی عجیب به نظر برسند. البته باید در نظر گرفت که شرکت سونی به تازگی از این ویژگی پشتیبانی کرده و در حال حاضر قرار است تنها به صورت آزمایشی اجرا شود. پس نباید انتظار داشت که بتسدا به این زودی برنامه‌ی خود را تغییر دهد. اما حالا که دیوار‌ها شکسته شده‌اند، باید دید که دیگر ناشران و توسعه دهندگان چگونه عکس العمل نشان می‌دهند.

 

منبع خبرDigiato