کارت گرافیک اکسترنال

کارت گرافیک اکسترنال

 


شرح خبر:

ارائه کارت های گرافیکی قدرتمند بصورت اکسترنال توسط NVIDIA

انویدیا قصد دارد کارت‌های گرافیک تایتان و کوادرو را به ‌صورت اکسترنال (rpc.ir) وارد بازار کند.

وقتی که بحث از ویژگی‌های محصولات کامپیوتری به میان می‌آید،‌ می‌توان دلایل زیادی برای بهتر بودن سیستم‌های رومیزی در مقایسه با لپ‌تاپ‌ها ارائه داد؛ برای مثال، سیستم خنک‌کننده‌ی بهتر، صفحه ‌نمایش بزرگ‌ تر و قابلیت به ‌روزرسانی آسان‌ تر قطعات از جمله ‌ی این ویژگی‌ها هستند. ولی بعضی مواقع، استفاده از لپ‌ تاپ اجتناب‌ ناپذیر است، مخصوصا زمانی که زیاد سفر می‌کنید.

با این حال، لپ ‌تاپ‌ها یا سبک هستند، یا قدرتمند. شما باید با توجه به نیاز خـود از بـیـن ایـن دو دسـتـه، لپ‌ تاپ خود را انتخاب کنید.

معمولا لپ ‌تاپ‌های قدرتمند قطعات پیشرفته ‌تر و پرمصرف ‌تری دارند. کارت گرافیک اختصاصی و باتری بزرگ ‌تر از ویژگی های این دسته از محصولات هستند. با این‌ که این محصولات معمولا قابلیت جابجایی و استفاده در شرایط مختلف را دارند، اما استفاده از آن‌ها به‌ راحتی لپ‌ تاپ‌های سبک نیست. انویدیا امیدوار است با معرفی کارت‌های گرافیک اکسترنال خود (سری کوادرو و تایتان) راه حل جدیدی به کاربران ارائه دهد.

کارت‌های گرافیک اکسترنال، مبحث جدیدی نیستند؛ ولی انویدیا به ‌زودی محصولات جدید خود را با همکاری شرکای تجاری خود مانند ماگما، سونت و بیزون روانه ‌ی بازار خواهد کرد. کارت‌های گرافیک اکسترنال Titan Xp آماده ی ورود به بازار هستند وکارت های سری کوادرو کمی بعدتر عرضه خواهند شد.

باب پیت، سرپرست بخش جلوه‌های بصری پیشرفته‌ی انویدیا می‌گوید:

با وجود نیاز روزافزون به محاسبات کامپیوتری برای واقعیت مجازی (VR)، رندرینگ فوتورئال و مباحث هوش مصنوعی، سیستم‌های قابل حمل باریک تر و سبک ‌تر می‌شوند که این مسئله، کارایی را محدود خواهد کرد. هم‌اکنون تراشه های اکسترنال ما می‌توانند این مشکل را حل کنند. کاربران می‌توانند با اتصال دستگاه‌های قابل حمل خود به این محصولات، نیازهای پردازش گرافیکی خود را برطرف کنند.